vrijdag 7 oktober 2011

Nieuw: Gods Marketing

Een weblog die al een tijdje bestond is God Marketing waarvan we nog niet op de hoogte waren, bij deze toegevoegd aan de lijst.

dinsdag 4 oktober 2011

Nieuw: AlainVerheij.nl

We hebben weer een nieuwe blogger in ons midden Alain Verheij is sinds de zomer begonnen met zijn weblog en de eerste artikelen zien er zeer belovend uit. Ik denk dat we nog meer van hem gaan horen.

maandag 3 oktober 2011

Hoe wordt de maandelijkse lijst samengesteld

Regelmatig wordt de vraag gesteld hoe de maandelijkse lijst wordt samengesteld.

De gegevens worden via een klein programma van de Alexa website (www.alexa.com) gehaald. Alexa verzameld publieke gegevens op basis van gebruikers die hun toolbar hebben geïnstalleerd. Dat betekent dat als een weblog veel bezoekers trekt die de toolbar hebben geïnstalleerd deze automatisch hoger zal komen op de lijst. Echter omdat deze gegevens per dag kunnen verschillen, omdat Alexa bijvoorbeeld nog niet de laatste gegevens heeft verwerkt wordt in de laatste week van de maand drie keer een steekproef genomen en hiervan wordt de hoogste waarde genomen.

Nu zijn deze gegevens behoorlijk subjectief want:
  1. In Nederland heeft niet iedereen de toolbar geïnstalleerd;
  2. De gegevens verschillen per dag, waar niet altijd een verklaring voor is te geven;
  3. Er komen iedere dag meer websites bij, waardoor kleinere websites steeds lager komen. Als je niet bij de top 30 miljoen van de wereld zit dan krijg je "Geen Data"
Omdat bijna alle BiblioblogNED'rs relatief weinig bezoekers krijgen zie je in de maandelijkse lijst dat een groot aantal "Geen Data" heeft.

Om een objectieve meting te krijgen, zouden alle BiblioblogNED'rs bv. een klein scriptje op hun blog moeten plaatsen die bij ieder bezoek een tellertje op een gezamenlijke plek verhoogt. Dit organiseren kost relatief veel werk en de vraag is of iedereen dit scriptje wil installeren. Laat via commentaar weten of hier interesse voor is.

Tot slot, het is natuurlijk ontzettend leuk om bovenin de lijst te komen, echter belangrijker is dat je schrijft voor je plezier en dat je op een gegeven moment een vaste groep lezers hebt.

zaterdag 1 oktober 2011

BiblioblogNED Top 30

Hierbij het overzicht van de nieuwste top 30 van BiblioblogNED:


1Staat Geschreven 183503
2Creatov.nl 327058
3Startersbijbel.nl 1034567
4Aantekeningen bij de Bijbel 1399891
5VRIJSPRAAK 1851474
6Bijbelgetrouw 2302447
7BiblioblogNED 2560048
8Dagelijks woord 4682005
9Columnchrist 5138655
10Weblog Boele P. Ytsma 5940078
11Zetetikos 8916741
12Weblog Jos Douma 10719571
13ÎεγÏαμμένα 11415250
14DIRKs visie 11464052
15Jesus Insite... 11805077
16Kees de Graaf 12554730
17Nadenkertjes 13600785
18Janneke Vlot 14215149
19vechtvers 14787376
20Blog | Christelijke educatie 17486335
21Gebedsbroeders 27793601
22Arjan GelderblomNO DATA
23De ApologeetNO DATA
24DeBijbelinEénJaarNO DATA
25BijbelstudieNO DATA
26GeloofsaangelegenhedenNO DATA
27Mijn boekenNO DATA
28Nieuw op de boekentafelsNO DATA
29Christelijke boekenNO DATA
30Leven tot eer van GodNO DATA
31DatishartmanNO DATA
32David WilkersonNO DATA
33Entgegnung - John MillerNO DATA
34OudeBazenNO DATA
35Eph4NO DATA
36EquaMusicNO DATA
37lifestyle theologieNO DATA
38God is in de stilteNO DATA
39weblog van Roel BoschNO DATA
40weblog van Roel BoschNO DATA
41Jan van BarneveldNO DATA
42KattekliekNO DATA
43Klaas Spronk's WeblogNO DATA
44Laatste DagNO DATA
45MiykayahNO DATA
46Mjschuurman's BlogNO DATA
47Breekt wat braak ligt open ...NO DATA
48OntmoetingenNO DATA
49weblog van robbert jan perkNO DATA
50Brandend ZandNO DATA
51TwitterkerkNO DATA
52VerderkijkerNO DATA
53Verkenningen in de bergredeNO DATA
54VolgelingNO DATA
55WandelingenNO DATA
56Dagboek Steve van DeventerNO DATA
57Wie zegt gij dat ik ben?NO DATA
58DavidiumNO DATA
59FLUTTER.NLNO DATA
60Jacob en AlbertineNO DATA
61Aanbidding.net LevenslessenNO DATA
62Nederlandse Bijbelvertalingen - weblogNO DATA
63PostgereformeerdNO DATA
64PostgereformeerdNO DATA
65Mols|hoopNO DATA